O mně

rock-violin-2

Jiří Erlebach pochází z rodiny, ve které o hudební talenty nouzi nebylo. Strýc hraje ve Valencii v symfonickém orchestru první housle, bratr hraje na kontrabas v Janáčkově filharmonii Ostrava a Jiří jako houslový virtuos hraje po celém světě.

Již v mládí přilnul k hudbě a účastnil se mnohých houslových soutěží. Následovalo studium klasické hudby na Ostravské konzervatoři. Klasika však nebyla jediná, která jeho srdci vévodila. Zajímal se o folklór, moderní hudbu a hrál i rock. Po studiu dále pokračoval v soukromém studiu u svého strýce, houslového virtuosa, Milana Kovaříka. Kromě účinkování v různých orchestrech a souborech se mu naskytla možnost vystupovat na zaoceánských lodích. Cestování mu zcela učarovalo a tak se cestování věnuje dodnes. Se svými show procestoval téměř celý svět. Účastnil se čtyř cest kolem světa, navštívil dvanáctkrát Antarktidu, o které rád vypráví na svých přednáškách.

Díky své všestrannosti dnes Jiří vystupuje na akcích s různým zaměřením. Excelentní vystoupení v podání virtuosa Jirky Erlebacha dovede nadchnout široké vrstvy posluchačů a to nejen svým mistrovským houslovým umem, ale i osobitostí vystoupení s rozmanitými hudebními styly. Na jeho vystoupení si můžete poslechnout jak skladby světových klasiků od: A.Vivaldiho – Čtvero ročních období, L.Beethovena – 5.Symfonie – Osudová, J.S.Bacha – Toccata Fuga…, nebo ve filmu Mission Impossible, mystickou náladu získáte při skladbách jako: Nocturne, Hymn To Hope… dále uslyšíte v podání J.Erlebacha nejznámější songy od Toma Jonese, Elvise Presleyho. Rockové fanoušky potěší např. skladbami od AC/DC – Highway to hell, Rammstein – Du hast, Bill Conti – Gonna Fly Now, Avantasia- Rocková opera a jiné. V poslední době vystupuje stále častěji i se svou kapelou „Rock violin“, se kterou hraje rock, pop, irskou hudbu či filmové hity. Dokáže zaujmout i svým zpěvem, nebo hrou na panovu flétnu. Kromě reprodukční hudby skládá i vlastní skladby, které již zvěčnil na svém první CD. Jako profesionál se Jiří zúčastnil soutěže talentů jak v České, tak i v Německé republice, kde došel až do semifinále. Jeho repertoár je jedenáctihodinový. Hovoří plynule anglicky i německy. Na svých vystoupeních rád zapojuje publikum a prakticky každý jeho koncert končí ohromným úspěchem.